Nejobvyklejší a zároveň nejvíce praktické je jeho umístění co nejblíže vchodovým dveřím, abychom si zde při příchodu domů mohli všechny kabáty a bundy pohodlně odložit a nemuseli se s nimi vláčet dále do nitra bytu. Věšák však nesmí stát příliš blízko dveřím, aby kabáty na něm zavěšené nepřekážely při otevírání a zavírání, a také nesmí příliš vyčnívat do místnosti, aby svrchníky nevadily v průchodu. Počet háčků na věšáku většinou určuje počet členů domácnosti: každý z členů domácnosti by zde měl mít alespoň jeden vlastní, na nějž bude odkládat aktuálně nošený svrchník. Vhodné je přidat ještě několik háčků navíc pro případné návštěvy.
Věšák nejenom na šaty
Kromě předsíně, kde se věšák často stává nedílnou součástí předsíňové stěny, má své uplatnění i v kuchyni, kde na sebe většinou bere podobu tzv. drátěného programu. Díky tomuto osvědčenému a především přehlednému systému ukládání drobných předmětů tak najdou své pevné místo kromě utěrek a „chňapek" i kuchyňské naběračky, metly, sítka, košíčky, palička, louskáček na ořechy i třeba lis na česnek.
V koupelně je pak místem, kam po použití věšíme mokré ručníky a osušky. Aby nám lépe uschly, dáváme před samostatnými háčky raději přednost tyčovým nebo kruhovým věšákům. Tkanina se zde lépe rozprostře a snadněji vysychá. Samostatné háčky nejrůznějších tvarů a barev pak jistě najdou uplatnění v dalších místnostech v domě, kde slouží nejrůznějším účelům a zároveň se mnohdy stávají zajímavými dekorativními doplňky interiéru.
Více článků z rubriky INTERIÉR na www.modernibyt.cz nebo www.mujdum.cz. |
Věšáky pro děti
Máme-li v rodině malá dítka, musíme umístit háčky a věšáky do takové výšky, aby na ně naše ratolesti bez problémů samy dosáhly. Dětskému vnímání světa je také přizpůsoben vzhled věšáků, takže je opravdu z čeho vybírat - stačí najít svou milovanou postavičku z komiksového seriálu, vybrat oblíbené zvířátko, autíčko či květinu v oblíbené barvě a věšák se rázem stane téměř členem domácnosti!