Co všechno potřebujeme k tmelení bez broušení?
- sádrokartonové konstrukce s deskami Rigips
- sádrový tmel Rifino Top
- špachtli Rigips pro celoplošné tmelení
- zubovou špachtli Rigips pro celoplošné tmelení
- čistý kbelík
- hladítko a špachtli na míchání tmelu
Krok 1: Příprava tmelu
Pro tmelení bez broušení použijte sádrový tmel Rifi no Top v takové konzistenci, aby tmel nestékal ze lžíce. Tmel rozmíchejte přesně podle návodu na obalu.
Tip: Rohy a kouty sádrokartonových konstrukcí ošetřete páskou Habito® Flex. Ta chrání rohy před mechanickým poničením a zabraňuje vzniku prasklin v koutech
Krok 2: Základní tmelení
U sádrokartonových konstrukcí provedeme základní tmelení. Dbáme na to, aby podélné spáry byly vytmeleny do roviny a příčné spáry přetmeleny dostatečně ze široka a s minimálním převýšením. Přebytečný tmel po zaschnutí strhněte.
Tip: Projděte si kompletní postup tmelení spár sádrokartonu, který naleznete v Montážní příručce sádrokartonáře na str. 36. Ke stažení na rigips.cz/dokumentace/literatura.
Krok 3: Celoplošné tmelení
Na plochu naneste tmel a pomocí zubové špachtle Rigips stáhněte tak, aby tloušťka vrstvy byla v celé ploše stejná. Vytvořenou vrstvu uhlaďte pomocí hladké špachtle Rigips pro celoplošné tmelení. Špachtli veďte šikmo a co nejvíce sklopenou na plocho tak, abyste materiál neubírali, ale jen uhlazovali.
Pokud si nejste jisti, že zvládnete tmelení a výstavbu sádrokartonové konstrukce svépomocí, přihlaste se do kurzu, který pořádá Škola suché výstavby Rigips. Dozvíte se nejen obecné zásady a podmínky pro montáž sádrokartonových konstrukcí, ale dostanete také možnost si vše prakticky vyzkoušet. Více o nabízených kurzech určených pro kutily i profesionály najdete na webu rigips.cz/skola-suche-vystavby. |