První výhodou takové podlahy je suchý systém montáže, tedy bez jakéhokoliv mokrého procesu. Po sestavení podlahy lze okamžitě pokládat finální nášlapnou vrstvu. Druhou velmi podstatnou výhodou je rychlost montáže, která hraje roli v samotné logice dřevostavby, ale rovněž v nákladech na její zhotovení (technologické procesy jsou nesrovnatelně kratší nebo vůbec žádné). A poslední velkou výhodou takové podlahy je lehkost, což znamená, že ji lze bez problémů použít tam, kde by statické zatížení mohlo hrát nějakou roli.
Jedním z požadavků moderních dřevostaveb je ovšem akustický komfort. Jednoduchým a efektivním řešením, jak jej v tomto případě dosáhnout (bez nutnosti stavby silného a těžkého betonového stropu), je kombinace suché podlahové konstrukce Knauf (Brio nebo F 146) s nezavěšeným podhledem sestaveným ze sádrokartonových desek s vyšší plošnou hmotností, to znamená Knauf Diamant respektive Silentboard.
Z pohledu suchých konstrukcí podlah se pro běžné finální povrchy a zatížení do 200 kg/m2 používají sádrokartonové podlahy Knauf F 146 (mezi běžné povrchové úpravy se řadí dlažba do formátu 30 x 30 cm, plovoucí podlahy, koberce a linolea). Pokud je finální povrchovou úpravou lepená dřevěná podlaha (lamely, mozaika atd.) je nutné sáhnout po sádrovláknitých podlahách Brio 18 nebo 23. Stejně tomu je v případě kamenné dlažby nebo dlažby keramické s větší délkou hrany než je 30 cm.
V takových případech je nejlepší použít suchou podlahu Knauf Aquapanel, kterou lze díky specifickým vlastnostem jako jedinou využít také ve vlhkém a mokrém prostředí, tedy například v plochách okolo bazénů apod.
Další informace na www.knauf.cz