(KOMERČNÍ PREZENTACE)
Běžte na to od základů
Základním stavebním kamenem každé domácí dílny jsou přehledné police, regály a hlavně stůl, respektive ponk. Pohlídejte si, jaké nářadí v policích a regálech chcete skladovat a přizpůsobte tomu jejich nosnost. Kovové regály jsou zpravidla pevnější a mají velkou nosnost, proto je klidně využijte i na těžké ruční nářadí.
Ponk si vyberte dostatečně velký a prostorný, aby se vám na něm dobře pracovalo. Skvěle poslouží i takový, který má například děrovanou stěnu. Na ni si můžete zavěsit šroubováky, klíče nebo třeba šroubky. Díky tomu budete mít nářadí hezky po ruce.
Na nářadí nešetřete
Kvalitní nářadí je alfou a omegou. Pokud nejste jen příležitostný kutil, který sem tam potřebuje přišroubovat poličku nebo smontovat skříň, na cenu se nářadí se nekoukejte. Nářadí musí být kvalitní a bezpečné.
Ruční nářadí vybírejte jednotlivě
K základnímu ručnímu nářadí patří: kladivo, kombinačky, kleště sikovky, hasák, štípací kleště, různé druhy a velikosti šroubováků (nejpoužívanější jsou velikosti PH1 a PH2), dále ruční pilka na dřevo a železo, pilník, brusný papír a rozhodně nezapomeňte ani na metr a vodováhu. K tomuto nářadí můžete klidně přidat i sadu imbus klíčů, které se hodí například při montáži nábytku.
I když nejste elektrikář, rozhodně není na škodu, pokud v dílně budete mít také fázovou zkoušečku. V poslední řadě byste neměli zapomínat na lepící pásky, lepidla, štětce, válečky a případně i barvy. Tady ale pozor, pokud se nechystáte v dohledné době nic malovat, nákup barvy raději odložte na později. Mohly by totiž vyschnout a vy byste stejně museli koupit nové.
Ulehčete si práci s elektrickým a aku nářadím
Svou práci zjednodušíte a zefektivníte, pokud bude součástí vaší výbavy aku vrtačka a aku šroubovák. Ty vám pomůžou u všech oprav a montáží. Výhodou aku šroubováku nebo vrtačky je, že jsou na baterii. Usnadní vám tak práci například při utahování nebo povolování šroubů či při vrtání do zdi. Pokud často pracujete se dřevem, hodí se vám i bruska, vrták do dřeva, kotoučová pila a ruční nebo stolní frézka.
Bezpečnost na prvním místě
Ve své dílně mějte vždy po ruce i ochranný oděv. Doporučujeme hlavně rukavice, ochranné brýle a chrániče uší. Do dílny vstupujte pouze v bezpečnostní obuvi, jinak riskujete ošklivé zranění – i malé zakopnutí může bolet, když máte jen pantofle.