Projekt v hodnotě bezmála 33,5 milionu korun začal v roce 2013 fází „proof of concept“, kdy se rozhodovalo o tržním potenciálu vybraných technologií, a v těchto dnech Centrum zakončilo fázi přípravy komercializace a chystá se k prodeji prvních licencí.
Hlavním cílem projektu bylo rozšířit existující struktury podpory transferu technologií na ČVUT a dovést k úspěšné komercializaci ty nejlepší ze šesti pilotních projektů. „Akademikům se často vyčítá, že dělají výzkum pro výzkum. Tento projekt ale ukazuje, že univerzity mají k reálnému životu daleko blíž, než si široká veřejnost často myslí,“ uvedl ředitel UCEEB Lukáš Ferkl.
Ze šesti kandidátů zůstali na konci roku 2013 tři. V současnosti na podpis čekají licenční smlouvy ke všem těmto vybraným technologiím: lehkému obvodovému plášti, vibrolisovaným betonovým prvkům s příměsí cihelného prachu a technologii rekuperace tepla pomocí nízkoteplotní jednotky ORC (Organic Rankine Cycle). Všechny zmíněné novinky mají potenciál ovlivnit trh energeticky efektivních a environmentálně přátelských technologií ve stavebnictví.